Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Click here to download Adobe Flash Player for proper displaying of this page...
Służą one do nawiewania powietrza do pomieszczenia. Rozróżniamy następujące rodzaje nawiewników: kratki nawiewne, anemostaty, nawiewniki szczelinowe, wirowe, wyporowe (źródłowe), stropy laminarne.

W kratkach nawiewnych możemy regulować kierunek wypływu powietrza za pomocą kierownicy. Montowane są na ścianach lub w suficie. Specjalnym rodzajem kratek nawiewnych są nawiewniki montowane w podłodze, stopniach schodowych, w fotelach. Powietrze wypływa z nich ruchem laminarnym, a przepływa od dołu do góry. Dzięki takiemu rozwiązaniu powietrze świeże dociera bezpośrednio do ludzi, powietrze zanieczyszczone unosi się ku górze. Anemostaty są nawiewnikami wyłącznie sufitowymi. Mają tak wyprofilowane kierownice, że powietrze wypływa poziomo, równolegle do sufitu.

W anemostatach prostokątnych powietrze wypływa w jednym, dwóch, trzech lub czterech kierunkach (w zależności od konstrukcji anemostatu). W anemostatach okrągłych rozprzestrzenia się równomiernie we wszystkich kierunkach. W nawiewnikach wirowych powietrze wpływa ruchem wirowym, wytwarzając podciśnienie i zasysając powietrze z pomieszczenia. Jest to przepływ burzliwy, dzięki któremu następuje wymieszanie obu strumieni i uśrednienie ich parametrów. Nawiewniki wirowe przeznaczone są zwłaszcza do wysokich hal, gdyż wytwarzają ruch powietrza, dzięki czemu świeże powietrze dociera do stanowisk pracy.
Jeżeli masz do nas pytania:
Adres email:
biuro@klimaserwis.eu
Telefon:
501-010-885
501-136-847


 

więcej...