Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Click here to download Adobe Flash Player for proper displaying of this page...

Jeżeli już zdecydujesz się na zainstalowanie urządzenia klimatyzacyjnego, to dobór odpowiedniej mocy chłodniczej klimatyzatora do twojego pomieszczenia jest niezmiernie ważny. Dobiera się ją w zależności od kubatury pomieszczenia i warunków w nim panujących. Zbyt duża moc naraża cię na straty materialne, gdyż im większa moc urządzenia, tym jest ono droższe.

Zbyt mała moc powoduje przegrzewanie się sprężarki i w konsekwencji jej zniszczenie, co również jest rzeczą bardzo kosztowną, gdyż sprężarka należy do najdroższych elementów wyposażenia klimatyzatora i jej zakup równa się cenie prawie nowego urządzenia. Poprawnie dobrane urządzenie klimatyzacyjne powinno pracować w trybie mniej więcej "pół na pół" tzn połowa-pracy, połowa-stan spoczynku.

Jeżeli w przyszłości chcesz uniknąć kłopotów z tym związanych, to najlepiej będzie jak ten pierwszy, bardzo istotny element twojej inwestycji, czyli poprawny dobór mocy chłodniczej urządzenia oddasz w ręce doświadczonych fachowców. Doboru klimatyzatora, a co za tym idzie określenia jego ceny zakupu i montażu, nie robi się przez telefon. Wymagana jest wizja lokalna, ale wcześniej można zrobić wstępne oszacowanie kosztów.

Na podstawie przesłanych faxem lub e-mailem podanych niżej danych, firma instalacyjna wykona ofertę, która pozwoli na wstępne zapoznanie się z kosztami inwestycji. Cena zostanie urealniona po wizycie serwisanta, gdy wstępna kalkulacja zyska Twoją aprobatę.

Co powinniśmy brać pod uwagę przy doborze mocy chłodniczej klimatyzatora? Poniższe dane takie jak:

  • kubatura pomieszczenia (długość x szerokość x wysokość)
  • ilość i moc elektryczna urządzeń wydzielających ciepło w pomieszczeniu (np.: oświetlenie, lodówki, komputery, nawilżacze itp.)
  • lokalizacja pomieszczenia (np.: podstrychowe, ostatnie piętro itp.)
  • ilość okien w pomieszczeniu i ich położenie (wschód/zachód/północ/południe)
  • ilość osób na stałe przebywających w pomieszczeniu
  • charakter pomieszczenia (serwerownia, biuro itp.)
  • pozwolą na optymalny dobór mocy chłodniczej klimatyzatora dla twojego pomieszczenia.
Jeżeli masz do nas pytania:
Adres email:
biuro@klimaserwis.eu
Telefon:
501-010-885
501-136-847


 

więcej...